Przez te kilka lat od kiedy mam własnego psa nazbierało mi się historii, którymi chętnie dzielę się ze znajomymi i nieznajomymi. Ze względu na to, że jestem wyczulona na dobro zwierząt stałam się zbieraczem wiedzy dotyczącej tego jak wychować i wytresować psa tak by stał się dla mnie przyjacielem oraz pomocnikiem czy nawet obrońcą.

Jako samouk popełniałam błędy, szukałam wiedzy w programach telewizyjnych, książkach popularnych i naukowych. Wzięłam udział w półrocznym szkoleniu z behawiorystą. Teraz już wiem znacznie więcej i nie przestaje szukać nowych źródeł informacji z chęcią dzieląc się wiedzą z tymi, którzy chcą posłuchać.

Loki jest świadectwem moich porażek i sukcesów w dziedzinie zwanej behawiorystką. Każdy progres w jego zachowaniu napawa mnie dumą. Każdy zachwyt obcych ludzi nad jego reakcjami napędza do dalszych ćwiczeń.

Ten blog to moje opowieści o tym, jaką drogę przeszłam od momentu przygarnięcia psa ze schroniska do dziś. Być może znajdziecie tu coś co pomoże Wam w Waszej pracy nad psiakiem, którego macie w domu. Trzymam za Was kciuki i proszę Was o to samo 🙂

 

W.